Májová konference 2023

Májová konference o veřejných zakázkách se uskuteční ve dnech 17. a 18. května 2023

Účastníky konference přivítá předseda ÚOHS Petr Mlsna. V následujícím prvním bloku proběhne ohlédnutí za nejdůležitějšími zakázkovými událostmi z minulého roku i výhled do nejbližší budoucnosti, který zprostředkují místopředsedkyně Úřadu Markéta Dlouhá a Leona Gergelová Šteigrová z Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Situaci na Slovensku přiblíží nový předseda Úradu pre verejné obstarávanie SR Peter Kubovič.

Veřejné zadávání z hlediska soudců Davida Rause (Krajský soud v Brně) a Petra Mikeše (Nejvyšší správní soud) bude náplní druhého bloku konference. Další část programu pak bude vyhrazena příkladům z rozhodovací praxe českého i slovenského dozorového orgánu a závěrečnou náplň prvního dne konference bude tvořit paralelní program. Zástupci Asociace pro veřejné zakázky Adéla Havlová a Tomáš Machurek společně s Michalem Petřík z časopisu Veřejné zakázky představí svůj pohled na předběžné tržní konzultace, u paralelního kulatého stolu bude možnost hovořit se zástupci druhostupňového rozhodování ÚOHS o rušení zadávacích řízení.

Druhý den konference zahájí prezentace o inovativním zadávání v podání advokátů Ondřeje Chmely a Viléma Podešvy a Pavla Slípka z Technologické agentury ČR. Následně se zástupkyně DG GROW Evropské komise Vítězslava Fričová a Iveta Pospíšilíková z ÚOHS zaměří na judikaturní novinky od Soudního dvora EU a současně bude probíhat paralelní kulatý stůl o změnách v kvalifikaci a vylučování účastníků ze zadávacího řízení se zástupci prvoinstančního rozhodování ÚOHS.

Konferenci uzavře blok o odpovědném zadávání, v jehož rámci vystoupí Adam Gromnica z MPSV a Jana Dubcová z Centrálního nákupu Plzeňského kraje.

 

 <a href=  Program Májové konference 2023 231 KB

Představení přednášejících a jejich prezentace

 

V rámci registrace je pro omezený počet účastníků připravena možnost zúčastnit se v rámci slavnostního večera komentované prohlídky vily Tugendhat. Nabídka platí jen do vyčerpání dostupných míst.

 

V případě dotazů ke konferenci se můžete obracet na Ing. Jana Vodáka (e-mail: jan.vodak(at)uohs.cz; tel.: 542 167 882).

 

Májová konference 2023 banner

Fotogalerie

cs | en