Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory

16. září 2009 / Změny v zákoně o veřejné podpoře Dne 1. června 2009 nabyl účinnosti zákon č. 109/2009 Sb., kterým se mění mj. zákon č. 215/2004 Sb., o úpravě některých vztahů v oblasti veřejné podpory a o změně zákona o podpoře výzkumu a vývoje.

23. července 2009 / Povodňová podpora se také musí řídit platnými pravidly Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vypracoval stručný informační materiál s názvem Povodně – informace pro poskytovatele veřejné podpory.

23. července 2009 / Informační list Soutěžní politika a hospodářská krize Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydává třetí letošní informační list, tentokrát s tématem hospodářské krize.

8. června 2009 / ÚOHS je dočasně bez předsedy Dosavadní předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina se s účinností k 8. červnu 2009 vzdal této funkce v souvislosti se svým jmenováním ministrem vnitra.

27. května 2009 / Seminář o veřejné podpoře v rámci GBER V rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dne 1. června v Praze půldenní bezplatný seminář týkající se obecného nařízení EK č. 800/2008 o blokových výjimkách (GBER), a to navíc se speciálním blokem týkajícím...

22. května 2009 / EK povolila podporu plnicích stanic CNG Evropská komise svým rozhodnutím povolila České republice podpůrný program veřejného financování alternativních plnicích stanic pro provozovatele veřejné dopravy v regionu Severovýchod (kraje Liberecký, Královehradecký a Pardubický

15. května 2009 / Nově schválený protikrizový program podpory umožní lepší přístup k financování Evropská komise schválila České republice program podpory, který umožní podnikům obdržet veřejnou podporu ve formě dotovaných úrokových sazeb

11. května 2009 / Evropská komise schválila opatření umožňující u některých druhů veřejné podpory zjednodušený postup. Dne 29. 4. 2009 Evropská komise schválila dokument Sdělení Komise o zjednodušeném postupu ohledně některých druhů státních podpor. Cílem schváleného opatření je prohloubení spolupráce a komunikace mezi členským státem a Evropskou komisí před oznámením podpory.

24. dubna 2009 / ÚOHS pokutoval za nezákonný výběr organizátora aukce Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina svým druhostupňovým rozhodnutím potvrdil uložení sankce 50 tisíc korun Ministerstvu vnitra České republiky

16. dubna 2009 / Restrukturalizace českého ocelářství byla definitivně ukončena Evropská komise vydala před několika dny závěrečnou monitorovací zprávu o restrukturalizaci ocelářského sektoru v České republice a v Polsku.

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu a vyberte oblast.

Email:
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Významná tržní síla
Hospodářská soutěž
Veřejné zakázky
Veřejná podpora
Přístup k dopravní infrastruktuře
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.gov.cz