Výsledky vyhledávání výrazu: formuláře
Na stránkách 311x
- Významná tržní síla > Metodická činnost > Souhrn výkladových stanovisek > K množstevním slevám a jejich pojetí
Obecné pojetí zpětně účtovaných množstevních slevUstanovení § 4 odst. 2 písm. d) zákona neuvádí konkrétní výčet různých slev, o množstevní slevě (předem sjednané) hovoří pouze v tom smyslu, že u této jediné slevy je možné, aby byla vyúčtována zpětně. Za množstevní slevu lze přitom považovat slevu vzniklou v důsledku většího odebraného zboží, jako úsporu z rozsahu, na které se podílel odběratel tím, že od dodavatele odebral větší množství... - Informační centrum > Konference a semináře > Uskutečněné akce > 25 let soutěžního práva v České republice
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže si slavnostní konferencí pořádanou 26. 5. 2016 připomněl čtvrtstoleté výročí zavedení soutěžního práva v České republice a současně i založení soutěžního úřadu, který začal svou činnost k 1.6.1991.
Konference se zúčastnila řada významných hostů, mezi jinými předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, nejvyšší státní... - Hospodářská soutěž > Mezinárodní spolupráce
Efektivní prosazování soutěžního práva je v současné době komplexním problémem, jehož nedílnou součástí je i mezinárodní spolupráce v oblasti prosazování a harmonizace soutěžního práva a politiky na mezinárodní úrovni. Pro účinné prosazování soutěžních pravidel je proto nutné, aby se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže aktivně zapojoval do spolupráce zahrnující aktivity národních soutěžních úřadů, orgánů mezinárodních organizací a... - O Úřadu > Historie Úřadu > Vývoj soutěžního práva
První zmínku o kartelovém právu v českých zemích lze najít v § 4 rakouského koaličního zákona č. 43 z roku 1870, podle něhož neměly právní účinnost úmluvy živnostníků uzavřené s cílem zvýšit ceny zboží v neprospěch zákazníků. Po vzniku Československé republiky došlo k první systematické úpravě práva proti omezování soutěže v roce 1933. Stalo se tak zákonem č. 141/1933 Sb., o kartelech a soukromých monopolech. Na rozdíl od současné... - Hospodářská soutěž > Zakázané dohody > Leniency program
PROGRAM LENIENCY (SHOVÍVAVOST)
Utajované dohody mezi soutěžiteli o přímém či nepřímém určení ceny, rozdělení trhu, nákupních zdrojů nebo zákazníků, omezení či kontrole výroby nebo odbytu zboží, včetně jeho dovozu či vývozu, patří mezi nejzávažnější způsoby narušení hospodářské soutěže. Za taková jednání hrozí účastníkům utajovaných dohod velmi vysoké pokuty, které mohou být uloženy až do 10 % z čistého obratu dosaženého soutěžitelem... - Významná tržní síla > Mezinárodní spolupráce
Efektivní ochrana před nekalými obchodními praktikami v potravinovém řetězci je v současné době komplexním problémem, jehož nedílnou součástí je i mezinárodní spolupráce v oblasti prosazování a harmonizace pravidel na ochranu slabší smluvní strany v potravinovém řetězci. Pro účinné prosazování těchto pravidel je proto nutné, aby se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže aktivně zapojoval do spolupráce zahrnující aktivity národních dozorových orgánů... - Hospodářská soutěž > Mezinárodní spolupráce > Evropská soutěžní síť (European Competition Network - ECN)
Evropská soutěžní síť byla založena jako fórum pro diskuzi a spolupráci evropských soutěžních úřadů v případech, kdy jsou aplikovány články 101 (dříve čl. 81 SES) a 102 (dříve čl. 82 SES) Smlouvy o fungování Evropské unie. Zajišťuje efektivní rozdělení práce a účinnou a jednotnou aplikaci soutěžních pravidel Evropské unie. Evropská komise a soutěžní úřady členských států spolupracují v rámci ECN
při vzájemném informování se o nových... - Informační centrum > Konference a semináře > Uskutečněné akce > Soukromoprávní prosazování kartelového práva (26. a 27. 6. 2009)
O výraznějším prosazování soukromoprávního vymáhání soutěžního práva (tzv. private enforcement) v Evropě budou ve dnech 26. a 27. června hovořit v Praze na konferenci s názvem Soukromoprávní vymáhání kartelového práva přední odborníci na hospodářskou soutěž. Akci pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže společně s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy.
„Efektivní vymáhání soutěžního práva sestává nejen z veřejného vymáhání prováděného... - Veřejné zakázky > Osvěta a transparentnost veřejných zadavatelů > Veřejné zakázky > Vybraná rozhodnutí ÚOHS > Definice veřejné zakázky
„Zastřená“ veřejná zakázka
Rozhodnutí Úřadu ze dne 5. 11. 2007, č. j. ÚOHS-S199/2007-18164/2007/540-AS, potvrzené rozhodnutím předsedy Úřadu ze dne 4. března 2008, č. j. ÚOHS-R213/2007/02-05035/2008/310-KK
Z předložené dokumentace vyplynulo, že dne 22. 3. 2006 byla uzavřena kupní smlouva mezi zadavatelem a vybraným uchazečem, jejímž předmětem byl prodej budovy mateřské školy a dvou přilehlých pozemků s tím, že kupní cena ve výši 16 065 000... - Informační centrum > Informační listy > 2018
ÚOHS - efektivní dozor nad veřejným zadáváním a soutěžní regulací
Veřejná podpora
V aktualitách a tiskových zprávách 2344x
- Druhá nejvyšší pokuta za porušení zákona o veřejných zakázkách (31. 8. 2006)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) svým prvostupňovým rozhodnutím ze dne 27. února 2006 uložil nepravomocně druhou nejvyšší pokutu ve své historii za porušení zákona v oblasti zadávání veřejných zakázek. Sankce 750 tisíc korun se týká města Hradec Králové a zakázky na zajištění nakládání s komunálním odpadem - Prezident Klaus uvedl do funkce nového předsedu ÚOHS (4. 9. 2006)
Prezident České republiky Václav Klaus dnes v Brně uvedl do funkce nového předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martina Pecinu. - ÚOHS povolil spojení distributorů léčiv (5. 9. 2006)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení soutěžitelů PHOENIX lékárenský velkoobchod, a.s. a PURUS a.s - Ministerstvo informatiky ve třech případech porušilo zákon (7. 9. 2006)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v minulých dnech vydal tři prvostupňová rozhodnutí, kterými konstatoval porušení zákona o veřejných zakázkách ze strany Ministerstva informatiky. Ve dvou případech bylo zadavateli uloženo zrušit zadávací řízení - Stížnost České spořitelny byla zamítnuta (27. 9. 2006)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve svém prvostupňovém rozhodnutí ze dne 25. září 2006 zamítl stížnost České spořitelny na postup ministerstva financí při výběru dodavatele na „správu peněz z EU“ - Stavebním spořitelnám byla pokuta snížena (21. 12. 2006)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal dne 19. prosince 2006 nové prvostupňové rozhodnutí ve správním řízení vedeném se šesti stavebními spořitelnami. - Schválené fúze drogerií (4. 1. 2007)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil dvě spojení firem podnikajících na trhu maloobchodního prodeje drogistického, kosmetického a souvisejícího zboží. - Případ stavebních spořitelen je uzavřen (20. 4. 2007)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uzavřel případ stavebních spořitelen. Předseda Úřadu Martin Pecina potvrdil ve všech klíčových bodech závěry prvostupňového rozhodnutí z. prosince 2006 a šesti společnostem uložil dne 18. dubna 2007 pokutu v souhrnné výši 55 milionů Kč (Hypo – 4,6 mil., Wüstenrot 3,9 mil., Modrá pyramida 9 mil., Stavební spořitelna České spořitelny 11,7 mil., Raiffeisen 5,3 mil. a Českomoravská stavební spořitelna 20,5 mil - ÚOHS sankcionoval ministerstvo spravedlnosti (14. 6. 2007)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil pokutu 100 tisíc korun ministerstvu spravedlnosti. Rozhodnutí je nepravomocné, zadavatel má možnost se proti němu odvolat k předsedovi ÚOHS - Tendr na insolvenční rejstřík byl zadán nesprávně (31. 8. 2007)
Ministerstvo spravedlnosti ČR neuspělo u předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martina Peciny se svým rozkladem proti pokutě 100 tisíc korun, která byla uložena prvostupňovým rozhodnutím Úřadu v dubnu tohoto roku za pochybení ve veřejné zakázce na realizaci insolvenčního rejstříku.
cs | en