Svatomartinská konference ÚOHS - Poslední trendy a vývoj soutěžního práva 2009

11. a 12. listopadu 2009, sídlo Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, tř. Kpt. Jaroše 7, Brno

Již potřetí ve své historii pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podzimní konferenci zaměřenou na poslední trendy a vývoj v oblasti soutěžního práva a politiky. Stejně jako loni bylo datum konání stanoveno na den svatého Martina a den následující, tj. 11. a 12. listopadu 2009. Konference se bude konat v sídle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně. 

Svatomartinská konference bude výbornou příležitostí k získání aktuálních informací o nejvýznamnějších událostech z oblasti českého, evropského a celosvětového soutěžního práva a politiky, které se odehrály v uplynulém roce. Bude zároveň místem setkání českých i zahraničních soutěžních expertů ze soutěžních úřadů a jiných státních orgánů, Evropské komise, podnikatelské sféry, advokátních kanceláří, soudů, i akademické sféry.

Mezi diskutovaná témata letošní konference budou patřit: vztah mezi právem duševního vlastnictví a hospodářskou soutěží, možné protisoutěžní aspekty výměny informací, zkušenosti a problémy při implementaci leniency programů, zneužití kupní síly obchodními řetězci a řešení protisoutěžních opatření ze strany státních a místních orgánů. Podrobnosti naleznete v přiloženém předběžném programu konference níže na stránce.

Konference bude probíhat v českém a anglickém jazyce se simultáním tlumočením.

Účastnický poplatek činí 4000 Kč, resp. 1000 Kč pro studenty, akademiky a státní zaměstnance. (Poplatek je při neúčasti registrovaného účastníka převoditelný na jinou osobu; částečné navrácení je možné pouze ze závažných zdravotních důvodu.) Počet účastníků je omezen kapacitou sálu.

Bližší údaje lze získat u asistentky prvního místopředsedy, Petry Hodinářové (petra.hodinarova@compet.cz, tel. 542 167 291) nebo u ředitelky mezinárodního odboru ÚOHS, Kateřiny Ševčíkové (katerina.sevcikova@compet.cz, tel. 542 167 915).

Těšíme se na setkání s Vámi na Svatomartinské konferenci v Brně!

!!! NOVINKA !!!

Máte dotaz na pracovníky ÚOHS nebo jiné odborníky na hospodářskou soutěž a obáváte se, že nebude v rámci diskuze v průběhu konference čas nebo příležitost jej položit?

Rádi bychom, aby Svatomartinská konference nebyla jen přednáškou ze strany ÚOHS a pozvaných panelistů, ale aby především dala prostor k diskuzi o tématech a problémech, se kterými se běžně setkáváte ve své praxi. Z toho důvodu uvítáme jakékoli dotazy od dnešního dne až do zahájení konference, a to formou videonahrávky, kterou vytvoříte a doručíte nám ji buď na výše uvedené e-mailové adresy (do rozsahu 10 MB) nebo poštou na CD či ji uložíte na Internet a pošte nám odkaz. Požádáme Vás o představení a stručné uvedení Vašeho dotazu, popř. i konkrétní osoby, na kterou je směrován.

V diskuzních blocích v průběhu konference se poté pokusíme co nejvíce Vašich dotazů zodpovědět a prodiskutovat s přítomnými panelisty a účastníky konference. Dotazy se mohou týkat samotných témat konference, ale i jiných oblastí.

26/10/2009

cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz