Představení přednášejících
Svatomartinská konference 2013
Poslední trendy a vývoj soutěžního práva
úterý 12. listopadu
PANEL I: CO NOVÉHO V HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽI?
Přehled posledních trendů a vývoje soutěžního práva v České republice, na Slovensku a v Evropské unii v uplynulém roce
Michal Petr
místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže
Michal Petr působí na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže od roku 2003, v roce 2010 byl jmenován do funkce místopředsedy zodpovědného za prosazování soutěžního práva. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého a Masarykovy univerzity. Před svým jmenováním působil jako ředitel Sekce legislativy a mezinárodních záležitostí a předseda rozkladové komise Úřadu. Zodpovídal mimo jiné za novelizace zákona o ochraně hospodářské soutěže související s členstvím České republiky v Evropské unii, revizi programu leniency nebo vymezení působnosti Úřadu ve vztahu k sektorovým regulátorům. V akademické sféře přednáší soutěžní právo na Masarykově univerzitě v Brně a na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je autorem řady publikací na téma soutěžního práva a vybraných otázek správního trestání, je členem redakční rady časopisu Antitrust.
prezentace 746 KB
prezentace 584 KB
Radoslav Tóth
místopředseda slovenského soutěžního úřadu
Radoslav Tóth je místopředseda Antimonopolního úřadu Slovenské republiky od července roku 2012. Předtím působil v advokátní kanceláři LAWCORP, s. r. o., kde se v rámci své advokátní praxe věnoval zejména soutěžnímu právu a mezinárodním transakcím. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě (2002) a postgraduálního studia na The London School of Economics, Velká Británie (2007). Radoslav Tóth přednáší externě na Právnické fakultě UK předmět Soutěžní právo.
prezentace 205 KB
Petr Zákoucký
advokát; AK Clifford Chance
Petr Zákoucký je seniorním advokátem Clifford Chance v Praze, vede praxi kanceláře v oblasti energetické a soutěžní regulace a veřejných zakázek. Zastupuje klienty při realizaci nových projektů, M&A, společných projektech a sporech v České republice i v širším regionu. V rámci své regulatorní praxe pravidelně přednáší na konferencích (včetně TOPGAS, ČEPKON, ÚOHS) a na zasedáních energetické sekce Unie podnikových právníků. Během praxe strávil půl roku u soutěžního týmu Clifford Chance v Bruselu. Před příchodem do Clifford Chance v roce 2006 pracoval v advokátní kanceláři White & Case, absolvoval rovněž praxi u Tribunálu v Lucemburku a u Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise v Bruselu. Vystudoval Právnickou fakultu v Praze (2002), v rámci které se zúčastnil ročního výměnného pobytu na právnické fakultě v Manchesteru. Rovněž absolvoval postgraduální studium na právnických fakultách v Tübingenu (2004) a Amsterdamu (2005).
prezentace 980 KB
PANEL II: Více ekonomický přístup při kontrole koncentrací
Milan Brouček
Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise
Vystudoval ekonomiku a management na Fakultě ekonomiky obrany státu VVŠ PV ve Vyškově. V letech 2000–2004 působil jako pedagog a analytik. V roce 2004 začal pracovat na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže jako ekonomický ředitel. Od roku 2009 byl hlavním ekonomem ÚOHS. Od května roku 2012 působil jako hlavní ekonom slovenského soutěžního úřadu. Od dubna roku 2013 působí na Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Vyučuje předmět Soutěžní ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Daniel Donath
ČEZ
Daniel Donath v současné době poskytuje společnosti ČEZ poradenství v oblasti hospodářské soutěže. Předchozích 10 let působil v Bruselu a Londýně, a to jako Principal ve společnosti Charles River Associates a člen týmu hlavního ekonoma na Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Specializuje se na poskytování poradenství společnostem v oblasti fúzí a akvizic, v otázkách zakázaných dohod a zneužití dominance, a v oblasti státní podpory. Během své praxe zastupoval desítky společností napříč širokým spektrem odvětví, jako např. letecká doprava, energetika, FMCG, finanční služby a další, a to před Evropskou komisí, evropskými soudy, národními soutěžními úřady a v mezinárodních arbitrážích. Má doktorát z ekonomie z Pennsylvania State University, je častým přednášejícím na konferencích a vyučuje soutěžní ekonomii na Masarykově univerzitě v Brně.
prezentace 308 KB
Norbert Maier
Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise
Norbert Maier je členem týmu hlavního ekonoma na Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Od svého nástupu do funkce na podzim roku 2012 pracoval převážně na případech z oblasti fúzí. Před příchodem k Evropské komisi působil jako vyšší ekonomický konzultant pro ekonomickou poradenskou společnost jménem London Economics, kde se specializoval na soutěžní ekonomiku. Během více než sedmi let působení v soutěžní ekonomice pracoval na případech z následujících odvětví: ropné produkty, elektřina, zemní plyn, pojištění osobních automobilů, tištěná massmédia, mouka, námořní hadice, autosklo, letecký náklad, roamingové služby, tryskové motory, výroba nealkoholických nápojů a obalové materiály. Norbert Maier získal titul Ph.D. v ekonomice na London Business.
prezentace 212 KB
Hans Zenger
Charles River Associates, Brusel
Hans Zenger pracuje jako senior konzultant v Charles River Associates v Bruselu. Před zahájením působení v CRA v roce 2011 byl členem týmu hlavního ekonoma v rámci Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Hans Zenger poskytoval poradenství klientům ve velkém množství komplikovaných případů vedených jak před Evropskou komisí, tak národními soutěžními úřady. Competition Lawyers & Economists řadí Hanse Zengera mezi hlavní soutěžní ekonomy v International Who´s Who. Získal titul Ph.D. z ekonomiky na University of Munich a titul M.Sc. z ekonomiky na Universitat Pompeu Fabra v Barceloně. Publikuje množství článků na téma ekonomiky soutěžního práva v periodikách jako Antitrust Law Journal a Journal of Competition Law & Economics.
prezentace 564 KB
Panel III: Soukromé prosazování a rekodifikace
Josef Bejček
vedoucí katedry obchodního práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně
Působil v letech 1995 – 2001 jako děkan Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. V současné době je vedoucím katedry obchodního práva na téže fakultě. Byl přítomen jako soudní znalec u mnoha významných mezinárodních arbitráží. Je členem rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže od samého počátku její existence a pracoval v řadě komisí připravujících návrhy nových právních předpisů (mj. Občanského zákoníku, Zákona o ochraně hospodářské soutěže, Zákona o zadávání veřejných zakázek) a působí také jako rozhodce Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a při Agrární komoře České republiky. Profesor Bejček byl a je členem několika vědeckých rad. Působil v orgánech Akreditační komise MŠMT ČR a Rady vlády ČR pro výzkum a vývoj a jako člen oborové rady Sociální a ekonomické vědy Grantové agentury AV ČR. Je členem Akademické společnosti pro soutěžní právo (ASCOLA), české skupiny Mezinárodního sdružení právních věd a členem České advokátní komory. Vyučuje po celém světě, např. ve Vídni, Budapešti, Mnichově, Berlíně, Poznani, Řezně, Salzburgu, New Yorku, Atlantě, Washingtonu, Curychu, Bonnu, Aix-en-Provence a další. Pracuje v několika redakčních radách právnických časopisů a v současné době je předsedou redakční rady odborného časopisu pro soutěžní právo s názvem Antitrust. Profesor Bejček je autorem a spoluautorem mnoha článků, studií a učebnic v oboru soutěžního a obchodního práva.
prezentace 293 KB
Filip Kubík
Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise
Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise, od roku 2008 člen týmu zodpovědného za politiku soukromého vymáhání soutěžního práva. V letech 2005 až 2008 pracoval v oddělení antitrustových případů v sektoru telekomunikací a informačních technologií. Před odchodem do Bruselu působil jako advokát v pražském sídle advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, kde se zaměřoval na právo hospodářské soutěže, telekomunikační právo, soudní spory a rozhodčí řízení. Právo vystudoval na Univerzitě Karlově a univerzitě v Pasově. Absolvoval postgraduální studium evropského práva na univerzitě v Hamburku (LL.M.Eur.) a mezinárodních vztahů na univerzitě v Amsterdamu.
prezentace 635 KB
Robert Neruda
AK Havel, Holásek & Partners
Robert Neruda je partnerem advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners a vedoucím týmu právníků zaměřeného na právo hospodářské soutěže a veřejné podpory. Zastupuje klienty v řízeních o povolení spojení podniků a poskytuje poradenství s tím související, zastupuje společnosti obviněné z protisoutěžního jednání a radí v souvislosti s plánovanými projekty klientů z pohledu soutěžního práva. Často též radí společnostem v oblasti compliance. Robert je doporučován mezinárodními publikacemi Who's Who of Competition Lawyers, Chambers Europe a PLC Which Lawyer? Před nástupem do advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners pracoval celkem osm let na různých pozicích na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, poslední dva roky jako jeho místopředseda pro oblast antitrustu. Na soutěžním úřadu pracoval již v letech 2000 až 2003. V letech 2004 a 2005 byl asistentem soudce Nejvyššího správního soudu. Robert Neruda je mj. spoluautorem komentářů k zákonu o ochraně hospodářské soutěže (Linde 2004 a 2006) a zákonu o veřejných zakázkách (Linde 2005 a 2007), autorem a spoluautorem mnoha odborných článků. Přednáší na dvou fakultách a na mnoha dalších tuzemských i mezinárodních fórech.
prezentace 857 KB
Michal Petr
místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže
Michal Petr působí na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže od roku 2003, v roce 2010 byl jmenován do funkce místopředsedy zodpovědného za prosazování soutěžního práva. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého a Masarykovy univerzity. Před svým jmenováním působil jako ředitel Sekce legislativy a mezinárodních záležitostí a předseda rozkladové komise Úřadu. Zodpovídal mimo jiné za novelizace zákona o ochraně hospodářské soutěže související s členstvím České republiky v Evropské unii, revizi programu leniency nebo vymezení působnosti Úřadu ve vztahu k sektorovým regulátorům. V akademické sféře přednáší soutěžní právo na Masarykově univerzitě v Brně a na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je autorem řady publikací na téma soutěžního práva a vybraných otázek správního trestání, je členem redakční rady časopisu Antitrust.
prezentace 562 KB
Miroslav Uřičař
General Counsel, T-Mobile Czech Republic a.s., Česká republika
Miroslav Uřičař vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po jejím absolvování pracoval jako právník v soukromém sektoru, mj. ve společnosti OKD a. s. V roce 1999 nastoupil do společnosti T-Mobile Czech Republic a. s., zde má nyní ve funkci General Counsel na starosti útvary práva, regulace, vnějších vztahů, firemní bezpečnosti a compliance. Účastní se práce v mezinárodních projektech v rámci skupiny Deutsche Telekom AG. Specializuje se na správní právo a regulační problematiku síťových odvětví, zejména elektronických komunikací a také na soutěžní právo a ochranu osobních údajů. V České asociaci pro soutěžní právo předsedá legislativní komisi. Je rovněž členem představenstva Asociace provozovatelů mobilních sítí a členem Výkonné rady UNICEF ČR. Působí také jako rozhodce Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Publikuje v odborných časopisech, je členem redakční rady časopisu International In-house Counsel Journal a příležitostně přednáší na odborných konferencích a seminářích.
prezentace 728 KB
středa 13. listopadu 2013
PANEL I: URČOVÁNÍ CEN PRO DALŠÍ PRODEJ (RPM)
David Anderson
partner; AK Berwin Leighton Paisner
David Anderson je partnerem v advokátní kanceláři Berwin Leighton Paisner, jejíž bruselskou kancelář vede. Je členem bruselské advokátní komory a je způsobilý k výkonu činnosti advokáta v USA a Velké Británii. Během své více než patnáctileté praxe v Londýně a v Bruselu získal zkušenosti z oblasti evropského a mezinárodního soutěžního práva. Zaměřuje se zejména na evropské a mezinárodní fúze, kartely a zneužití dominantního postavení. Poskytuje poradenství v oblasti regulatorního práva Evropské unie, právní úpravy dopravy, komunikace a veřejných záležitostí. Zastupuje celosvětové korporace před Evropskou komisí, národními soutěžními úřady a odvětvovými regulátory po celém světě v oblasti kontroly spojování soutěžitelů. Specializuje se na řešení složitých mezinárodních fúzí. Vedl a koordinoval případy ve většině jurisdikcí, ve kterých je zaveden režim kontroly spojování podniků. V oblasti kartelů má Dave Anderson bohaté zkušenosti se zastupováním společností zapojených do kartelových dohod před Evropskou komisí a soutěžními úřady. Poskytoval své konzultace klientům ve věci největších mezinárodních případů kartelových dohod v chemickém, energetickém, těžebním a hi-tech průmyslu. Jeho poradenských služeb využily také mezinárodní společnosti v oblasti dominantního postavení soutěžitelů (v behaviorálních otázkách a stanovování cen), stejně jako subjekty poškozené takovým to porušováním soutěžního práva. Dave Anderson zastupoval klienty z mnoha sektorů, kteří byli obžalováni a vyšetřováni ze zneužití dominantního postavení evropskými regulátory. V nedávné době zastupoval své klienty působící v odvětví technologií či auditu v hlavních mezinárodních případech před soutěžními úřady v Evropě, USA a Brazílii.
prezentace 565 KB
Michal Petr
místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže
Michal Petr působí na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže od roku 2003, v roce 2010 byl jmenován do funkce místopředsedy zodpovědného za prosazování soutěžního práva. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého a Masarykovy univerzity. Před svým jmenováním působil jako ředitel Sekce legislativy a mezinárodních záležitostí a předseda rozkladové komise Úřadu. Zodpovídal mimo jiné za novelizace zákona o ochraně hospodářské soutěže související s členstvím České republiky v Evropské unii, revizi programu leniency nebo vymezení působnosti Úřadu ve vztahu k sektorovým regulátorům. V akademické sféře přednáší soutěžní právo na Masarykově univerzitě v Brně a na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je autorem řady publikací na téma soutěžního práva a vybraných otázek správního trestání, je členem redakční rady časopisu Antitrust.
prezentace 616 KB
Jiří Kindl
advokát; AK Weil, Gotshal & Manges
Působí v advokátní kanceláři WEIL, GOTSHAL & MANGES s. r. o., kde se dlouhodobě specializuje zejména na problematiku ochrany hospodářské soutěže. Vystudoval summa cum laude Právnickou fakultu UK v Praze. Právo studoval též na University of Limerick v Irsku a v rámci postgraduálního kursu Magister Juris na Faculty of Law, University of Oxford (University College), kde obdržel vyznamenání (Distinction) a Clifford Chance Prize (nejlepší student ročníku v programu Magister Juris), Winter Williams Prize (nejlepší student v předmětu European Business Regulation) a Monckton Chambers Prize (nejlepší student v předmětu Competition Law). Je spoluautorem publikací Soutěžní právo (Praha: C. H. Beck, 2006; 2012) a Zákon o ochraně hospodářské soutěže. Komentář (Praha: C.H. Beck, 2007, 2010). Je také autorem odborné monografie Kartelové a distribuční dohody (Praha: C.H. Beck, 2009). Pravidelně na téma ochrany hospodářské soutěže publikuje v ČR i v zahraničí. Externě vyučuje soutěžní právo na Právnické fakultě, UK v Praze. Je pravidelně zmiňován mezi doporučenými právníky v oblasti hospodářské soutěže v České republice prakticky ve všech relevantních referenčních publikacích (např. Chambers Europe, PLC Which Lawyer? – Cross border competition, IFLR Guide – World's leading competition & antitrust lawyers, Best lawyers atp.).
prezentace 324 KB
Rainer Lindberg
ředitel Mezinárodního odboru finského soutěžního úřadu
Rainer Lindberg získal titul M.Sc z ekonomiky na University of Helsinky a titul MA (Soutěžní právo) na King´s College v Londýně. Než začal působit na finském soutěžním úřadě, pracoval jako soukromý konzultant (především v oblasti soutěže v bankovním sektoru). Na soutěžním úřadě zastával již několik funkcí (case handler/vyšetřovatel 1995-2000, ředitel Odboru kartelů 2003-2007, ředitel Mezinárodního odboru 2000–2003, do této funkce se vrátil v roce 2007). Finský soutěžní úřad i finskou vládu reprezentuje v rámci EU, OECD, ICN a v dalších mezinárodních pracovních skupinách (např. pracovní skupina vztahující se k blokovým výjimkám EU a nařízení rady 1/2003). Jako panelista i jako přednášející se účastnil množství OECD Competition Capacity Building Programmes v letech 2000-2013. Působil také jako Country Examiner v rámci přehledů OECD o soutěžních politikách v jednotlivých zemích. Příležitostně reprezentuje soutěžní úřad v Ekonomickém výboru finského parlamentu (jednání o antitrustových záležitostech). Momentálně zastupuje finský soutěžní úřad v rámci jednání Evropské soutěžní sítě (European Competition Network). Za úřad jedná také v rámci pracovní skupiny Rady EU pro soukromoprávní vymáhání soutěžního práva. Mezi poslední recenzované publikace patří Buying Exclusion in EU Competition Rules – Assessing Reasons and Consequences, European Competition Journal, prosinec 2011.
prezentace 411 KB
Martin Nedelka
advokát; AK Nedelka Kubáč advokáti
Martin Nedelka je advokátem a partnerem v pražské a bratislavské pobočce advokátní kanceláře Nedelka Kubáč advokáti, která se výlučně specializuje na oblast českého, slovenského a unijního soutěžního práva, regulovaná odvětví, veřejné zakázky a problematiku compliance. Studoval právo v Praze, Regensburgu a Dublinu. Je členem České advokátní komory, Slovenské advokátní komory a Bruselské advokátní komory. Působí též v redakční radě revue soutěžního práva Antitrust.
prezentace 328 KB
PANEL II: MALOOBCHODNÍ PRODEJ POHONNÝCH HMOT
Marek Smysl
ekonom; Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nastoupil v roce 2010. Od roku 2012 působí na Sekci hospodářské soutěže jako ekonom. Je absolventem Obchodně-podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Opavě. V rámci svého postgraduálního studia působil jako odborný asistent na katedře ekonomie a úzce se specializoval na problematiku hospodářské soutěže z pohledu ekonomických teorií. V rámci akademického působení absolvoval semestrální pobyt ve finském Oulu na Oulu Polytechnics (Oulu University of Applied Science).
prezentace 1.2 MB
Ruslan Biktimirov
Ruský soutěžní úřad
V roce 2008 Ruslan Biktimirov absolvoval Akademii veřejné správy a získal diplom v oboru veřejná správa. V letech 2008–2009 pracoval na postu ředitele Onur+Ltd. Branch v Ufě. Poté působil po dobu jednoho roku jako vedoucí odborný pracovník v rámci tatarstánského detašovaného pracoviště Federálního antimonopolního úřadu Ruské federace a od roku 2010 do roku 2012 jako zástupce vedoucího úřadu v Kirově, který se zabývá penzijními fondy. Od roku 2012 působí ve funkci zástupce vedoucího tatarstánského detašovaného pracoviště Federálního antimonopolního úřadu Ruské federace.
Ruslan Biktimirov se věnuje dohledu nad dodržováním soutěžní legislativy na trzích s ropou a ropnými produkty, zbožím a energetikou. Zabývá se přezkumem případů zneužití dominantního postavení, včetně stanovování vysokých cen v rámci monopolu. V rámci tatarstánské oblasti má na starosti vyšetřování kartelů a reprezentuje zájmy místního detašovaného pracoviště Federálního antimonopolního úřadu Ruské federace při přezkumu případů vztahujících se k porušení soutěžní legislativy ze strany ekonomických soudů. Dalším předmětem zájmu Ruslana Biktimirova je také prosazování hospodářské soutěže a zefektivnění právního prostředí ve vztazích subjektů působících na trhu. Výše uvedeným záležitostem se Ruslan Biktimirov věnuje v rámci svých účastí na konferencích a seminářích, věnovaných implementaci soutěžní legislativy.
prezentace 2.3 MB
Sandro Gleave
Německý soutěžní úřad
Sandro Gleave je vedoucím oddělení německého soutěžního úřadu, které má na starosti transparentnost na trhu pohonných hmot. Vykonává také funkci zpravodaje v rámci 8. rozhodovacího úseku, zabývajícím se trhy s ropou. Sandro Gleave vystudoval matematiku a ekonomii a od roku 2002 působí na německém soutěžním úřadu.
prezentace 869 KB
Natalie Harsdorf-Enderndorf
Rakouský soutěžní úřad
Natalie Harsdorf pracuje pro rakouský soutěžní úřad od září roku 2009. Momentálně má na starost šetření kartelů a evropské a mezinárodní záležitosti. Po ukončení studia práv ve Vídni a v Dublinu se specializovala na Evropské právo na College of Europe v Bruselu, kde absolvovala s vyznamenáním. Praktické zkušenosti v oblasti evropského soutěžního práva získala v rámci stáže u Soudního dvora Evropské unie v Lucemburku a na Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Natalie Harsdorf momentálně studuje na University of Vienna, studium hodlá ukončit získáním doktorského diplomu v oboru Competition Procedure.
prezentace 213 KB
PANEL III: BID RIGGING
Igor Pospíšil
právník; Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Igor Pospíšil zakončil studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně v roce 2001, od téhož roku pracuje pro Úřad pro ochranu hospodářské soutěže jako právník. V letech 2005 až 2008 působil jako vedoucí Pracovní skupiny pro svobodná povolání, v letech 2006 až 2007 jako ředitel Odboru výroby a maloobchodu. Od roku 2007 je ředitelem Odboru kartelů. Od roku 2004 do roku 2007 byl rovněž činný jako lektor akreditovaný Ministerstvem vnitra pro oblast správního práva. Podílel se na zpracování řady dokumentů vydaných Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a zúčastnil se desítek konferencí a seminářů v oblasti hospodářské soutěže. Věnuje se i přednáškové činnosti.
prezentace 158 KB
Antonio Capobianco
Soutěžní výbor OECD
Antonio Capobianco je zodpovědný za činnost Pracovní skupiny č. 3 Soutěžního výboru OECD, která se zaměřuje na mezinárodní spolupráci a prosazování soutěžního práva. V rámci této pozice byl Capobianco zodpovědný za sérii projektů včetně tvorby Pokynů pro boj s bid riggingem ve veřejných zakázkách (2009) a s tím souvisejícím Doporučení Rady OECD (2012) týkající se transparentnosti, procesní spravedlnosti a neutrality hospodářské soutěže. V poslední době vedl projekt zaměřený na spolupráci v oblasti mezinárodního vymáhání. Je autorem řady podkladových materiálů Sekretariátu na různá témata z oblasti prosazování soutěžního práva. Před svým příchodem do OECD pracoval Capobianco jako právní zástupce v oddělení hospodářské soutěže kanceláře WilmerHale LLP se sídlem v Bruselu. Tři roky působil také na soutěžním úřadu v Itálii. Je autorem několika článků z oblasti hospodářské soutěže publikovaných v hlavních mezinárodních právnických časopisech zaměřených na soutěžní právo a spoluautorem učebnic italského a evropského soutěžního práva a ekonomiky. Pravidelně přednáší na mezinárodních konferencích o hospodářské soutěži a regulaci. Capobianco vystudoval práva na L.U.I.S.S. – Guido Carli v Římě a postgraduální studium na právnické fakultě Univerzity v New Yorku a na Institutu evropských studií v Bruselu.
prezentace 1.4 MB
Aleksandra Hoffmann
Polský soutěžní úřad
Expertka z oddělení mezinárodních vztahů a komunikace polského soutěžního úřadu. Absolvovala Fakultu práva a administrativy Gdaňské univerzity. Je překladatelkou z ruského do polského jazyka.
prezentace 419 KB
Una Johannsdottir
Švédský soutěžní úřad
Una Johannsdottir, LL.M, pracuje pro Švédský soutěžní úřad, Soutěžní odbor 1, který má v kompetenci boj proti kartelovým dohodám, leniency program a přepadová šetření. Za Švédský soutěžní úřad je také kontaktní osobou v rámci Evropské soutěžní sítě (European Competition Network) a koordinuje vystupování úřadu v rámci této platformy.
prezentace 992 KB