Představení přednášejících a jejich prezentace

 

Petr Mlsna

předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

 

Doc. JUDr. PhDr. Petr Mlsna, Ph.D., je od 2. prosince 2020 předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Od roku 2003 zastával řadu funkcí na Úřadu vlády a v Legislativní radě vlády. Na přelomu let 2012 a 2013 byl ministrem bez portfeje a předsedou Legislativní rady vlády. Následně působil jako náměstek na ministerstvu spravedlnosti a ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy. Od roku 2015 až do jmenování předsedou ÚOHS řídil z pozice náměstka sekci legislativy, státní správy a územní samosprávy na ministerstvu vnitra.

 

 

 

 

 

 

 PANEL I: CO NOVÉHO V HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽI

 

Kamil Nejezchleb

místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

 

Kamil Nejezchleb působí jako místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pověřený řízením Sekce hospodářské soutěže od 1. 4. 2021. V roce 2007 absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a Podnikatelskou fakultu Vysokého učení technického v Brně. V roce 2019 dokončil doktorské studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Ve své disertační práci se zabýval modernizací právních nástrojů na odhalování kartelových dohod a v průběhu doktorského studia úspěšně realizoval několik specifických projektů zaměřených na různé aspekty práva hospodářské soutěže. Od listopadu 2008 působí celou svou profesní kariéru na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže, kde vystřídal různé pozice. V posledních pěti letech před jmenováním do pozice místopředsedy působil ve funkci vedoucího Oddělení kartelů. Vyučoval obchodní a živnostenské právo na Veřejně správní akademii v Brně. Dlouhodobě spolupracuje s Právnickou fakultou a Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity, kde přednášel v rámci specializovaných předmětů týkajících se práva či ekonomie hospodářské soutěže. Zkušenosti s aplikací soutěžního práva má rovněž ze zahraničí, z půlroční stáže u Evropské komise na DG COMP a především z dlouhodobého působení v rámci sítí soutěžních orgánů ECN a ICN. Spolupracoval na metodikách k programům leniency a narovnání i přípravě posledních novel zákona o ochraně hospodářské soutěže. Rovněž se dlouhodobě podílel na školení veřejných zadavatelů k problematice bid riggingu. Z oblasti hospodářské soutěže publikoval řadu odborných článků. Je spoluautorem publikace Ekonomické metody v soutěžním právu.

prezentace prezentace 239 KB

 

Juraj Beňa

slovenský soutěžní úřad

 

Juraj Beňa nastoupil do funkce předsedy Protimonopolného úradu SR 1. března 2023 po jmenování prezidentkou Slovenské republiky. Do úřadu přišel z telekomunikační společnosti Orange Slovensko, a. s., kde působil jako právní poradce pro oblast regulace a soutěžního práva (10/2016 – 2/2023). Předtím pracoval na odboru kartelů Protimonopolného úradu SR (1/2013 – 9/2016) a v advokátních kancelářích (9/2008 – 1/2013). Praxi v oblasti soutěžního práva získal i v mezinárodním prostředí, kdy jako národní expert absolvoval pracovní stáž na Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise a této oblasti se věnoval i v rámci přednáškové a akademické činnosti. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě (9/2003 – 6/2008, titul Mgr.) a vzdělání v mezinárodním a evropským právu získal na Amsterodamské univerzitě (9/2009 – 9/2010, titul LL.M.).

prezentace prezentace 315 KB

 

 

Johannes Persch

Evropská komise

PerschJohannes Persch je soutěžní právník pracující na Generálním ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Pracuje v oddělení ECN, které je zodpovědné za koordinaci prosazování soutěžního práva s vnitrostátními orgány pro hospodářskou soutěž, se zvláštním zaměřením na koordinaci v případech týkajících se digitálních technologií. Je rovněž členem týmu, který má na starosti spolupráci s vnitrostátními soudy (např. v rámci intervencí amicus curiae) a agendu předběžných otázek k Soudnímu dvoru. Kromě toho se zabývá otázkami soukromoprávního vymáhání práva Evropské unie v oblasti hospodářské soutěže.

Johannes získal titul LL.M. na právnické fakultě Chicagské univerzity a je oprávněn vykonávat právnickou praxi v Německu. Dříve působil jako lektor a výzkumný pracovník na Mannheimské univerzitě (Mannheimské centrum pro hospodářskou soutěž a inovace-MaCCI). Svůj výzkum publikoval v předních evropských a německých časopisech zabývajících se soutěžním právem.

prezentace prezentace 585 KB

  

Andris Eglons

lotyšský soutěžní úřad

 

Andris Eglons pracuje pro lotyšskou Radu pro hospodářskou soutěž jako právník od roku 2019. Vystudoval Právnickou fakultu Lotyšské univerzity v Rize. Pracoval jako vedoucí právník Právního odboru s primární specializací na kartelové případy. Od roku 2023 je zástupcem ředitele Právního odboru. Podílel se na přípravě řady dokumentů v oblasti hospodářské soutěže, včetně několika návrhů zákonů týkajících se práva hospodářské soutěže a pravomocí Rady pro hospodářskou soutěž Lotyšska. Dříve pracoval v právním oddělení Státní probační služby (2017–2019) a u státní policie jako vyšetřovatel (2012–2016).

prezentace prezentace 408 KB

 

 

SPECIÁLNÍ PŘEDNÁŠKA

 

Karel Šimka

Nejvyšší správní soud

 

Karel ŠimkaOd února roku 2022 je předsedou Nejvyššího správního soudu. Vystudoval právo a politologii na univerzitách v Plzni, Praze a Passau. Ač pracoval jen v justici, málokdo jej považuje za typického soudce.

Začal na okresním soudu na civilním právu a exekucích, ale roku 2004 jej v jeho 31 letech Josef Baxa povolal na nově vzniknuvší NSS. Profiloval se zejména ve finančním právu a ekonomických regulacích. Klade důraz na ústavní aspekty veřejnoprávních regulací a je zastáncem důsledné ochrany svobody jednotlivce. Od profesních začátků se zajímal i o justiční politiku a správu justice. Na NSS prošel čtyřmi „malými“ senáty a dále rozšířeným, kompetenčním i kárným senátem a jako náhradník i tzv. konfliktním senátem dle zákona č. 131/2002 Sb.

Externě učí na plzeňské právnické fakultě a na CEVRO Institutu a je či byl členem několika vědeckých rad a dalších odborných orgánů v oblasti justice a financí. Přednáší pro praxi a publikuje zejména o daních a správním soudnictví. Absolvoval řadu stáží a studijních pobytů na akademických a justičních institucích v cizině, např. roku 2011 na švýcarském Spolkovém soudu v Lausanne a roku 2017 na německém Spolkovém správním soudu v Lipsku.

prezentace prezentace 331 KB

 

 

PANEL II: HOSPODÁŘSKÁ SOUTĚŽ A SPORT

 

Petra Košťálová

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

 

Petra Košťálová úspěšně absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 2008. Po ukončení svého studia získala cennou praxi v oblasti práva v renomovaných advokátních kancelářích se všeobecným právním zaměřením. V roce 2010 dále rozšířila své odborné znalosti a získala magisterský titul LL.M. v oboru soutěžního práva na Queen Mary University v Londýně.

Od roku 2011 působí na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže, kde se specializuje na problematiku kartelů. V roce 2021 byla jmenována vedoucí Oddělení kartelů 2.

prezentace prezentace 1.1 MB

 

Anna Głogowska

polský soutěžní úřad

 

Anna Głogowska je specialistkou Útvaru průmyslu, energetiky a služeb na Odboru ochrany hospodářské soutěže Úřadu pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitele. Vystudovala právo na Fakultě práva a správních záležitostí na Varšavské univerzitě. Jako pracovnice Útvaru průmyslu, energetiky a služeb je zodpovědná za vedení předběžných a antimonopolních řízení v různých odvětvích hospodářství, zejména pak v odvětví energetiky a sportu.

prezentace prezentace 180 KB

 

Jan Kupčík

Schönherr Rechtsanwälte GmbH, organizační složka

 

Jan Kupčík je advokátem v advokátní kanceláři Schönherr. Působí v Praze, kde vede lokální soutěžněprávní tým, a v Bruselu, kde je členem týmu pro soutěžní právo a zahraniční obchod. Specializuje se na všechny aspekty soutěžního práva včetně zneužití dominantního postavení, vyšetřování kartelů v řízeních před národními i evropskými orgány, compliance a spojování soutěžitelů. Významnou součástí jeho praxe je také oblast prověřování zahraničních investic. Má rovněž rozsáhlé zkušenosti se soutěžněprávními spory a spory z nekalé soutěže, fúzemi a akvizicemi a různými regulatorními otázkami. V uvedených oblastech je aktivní i v akademické sféře, mj. přednáší ekonomii hospodářské soutěže na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Vystudoval Právnickou fakultu (Ph.D. 2022, Mgr. 2017) a Ekonomicko-správní fakultu (Ing. 2021, Bc. 2017) Masarykovy                                                            univerzity.

prezentace prezentace 267 KB

 

 

Michal Petr

Univerzita Palackého v Olomouci

 

Michal Petr je vedoucím Centra pro soutěžní právo a v současnosti rovněž vedoucím Katedry mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vystudoval obor Právo a právní věda na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (2002) a ve studiu pokračoval na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde získal v oboru Evropského práva titul JUDr. (2005) a Ph.D. (2008). V roce 2019 pak byl na Masarykově univerzitě jmenován docentem v oboru Právo Evropské unie.

Michal Petr se zaměřuje na ekonomické aspekty evropské integrace, zejména pokud jde o právo hospodářské soutěže, státní podporu, veřejné zakázky a regulaci síťových odvětví. Zkušenosti v těchto oblastech získal díky svému působení u Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v letech 2011 a 2012 a zejména na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kde byl zaměstnán od roku 2003 jako ředitel Legislativně právního odboru a v letech 2010–2015 jako místopředseda Úřadu. Je autorem desítek publikací na téma soutěžního práva, sektorové regulace a vybraných otázek správního trestání. Je členem rozkladových komisí České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. 

prezentace prezentace 540 KB

 

 

PANEL III: PŘEZKUM SPOJOVÁNÍ SOUTĚŽITELŮ

 

Martin Vitula

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

 

Martin Vitula je od září roku 2007 ředitelem Odboru fúzí. Dříve působil jako ředitel Odboru I. Sekce hospodářské soutěže I., který se zabýval hospodářskou soutěží v oblasti energetiky a průmyslu a jako ekonom na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže. Podílel se na zpracování řady dokumentů vydaných Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a zúčastnil se desítek konferencí a seminářů v oblasti hospodářské soutěže.

Martin Vitula je absolventem magisterského studia na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

 

 

 

 

 

 

Judit Buránszki

maďarský soutěžní úřad

 

Judit Buránszki je vedoucí Oddělení fúzí maďarského soutěžního úřadu. Do úřadu nastoupila v roce 2010 a od té doby pracovala na různých pozicích, mimo jiné jako referentka pro řešení případů v Právním oddělení a Oddělení fúzí a jako právní poradkyně v Sekci soudních sporů. V roce 2018 byla jmenována vedoucí sekce. Za úřad je již řadu let členkou pracovní skupiny ECN pro fúze. Právnické vzdělání získala na Univerzitě Eötvöse Loránda v Budapešti.

prezentace prezentace 306 KB

 

 

 

 

Robert Neruda

HAVEL & PARTNERS, advokátní kancelář

 

Robert Neruda je partnerem a vedoucím týmu soutěžních právníků a ekonomů v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS. Před příchodem do kanceláře působil jako místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Specializuje se na poradenství v oblasti kartelů, zneužití dominance a soutěžně-právního posuzování fúzí a akvizic, významné tržní síly a veřejné podpory, compliance a FDI. V roce 2017 byl vyhlášen jedním ze šesti nejvíce inovativních právníků České republiky a pod jeho vedením advokátní kancelář vyhrála pětkrát titul Právnická firma roku v kategorii soutěžní právo (2013, 2015, 2016, 2017, 2020).

V letech 2004 a 2005 byl asistentem soudce Nejvyššího správního soudu. Přednáší na Masarykově univerzitě v Brně a často též na mezinárodních odborných konferencích. Je spoluautorem komentáře k soutěžnímu zákonu a autorem či spoluautorem několika desítek odborných článků. Je rovněž zakládajícím členem platformy Rozumné právo a členem redakčních rad časopisů Antitrust a Oxford Competition Law.

 

Petr Zákoucký

Dentons Europe, advokátní kancelář

 

Petr Zákoucký je vedoucím partnerem pražské kanceláře Dentons. Je také vedoucím energetické praxe a spoluvedoucím korporátní praxe. Má více než 15 let zkušeností s poskytováním právního poradenství v oblasti M&A transakcí, hospodářské soutěže, regulace a soudních sporů. Soustředí se především na odvětví energetiky, ropy, zemního plynu, těžby a infrastruktury. Má rovněž bohaté zkušenosti se zastupováním klientů působících v sektorech life science, strojírenství, výroby a IT. Jako poradce se podílel na řadě významných M&A transakcí a soudních sporů v České republice i celé řadě evropských a mimoevropských jurisdikcí včetně Afriky, Austrálie, Asie či USA.

Chambers Europe řadí Petra Zákouckého mezi přední právníky České republiky v oblasti projektů a energetiky a v oblasti hospodářské soutěže a antimonopolního práva.

Petrovy zkušenosti zahrnují poradenství v otázkách regulace a zastupování před národními a evropskými regulačními orgány; přípravu a vyjednávání obchodních dohod včetně dohod o společném podniku, dohod o dlouhodobých dodávkách či aukční dokumentace, proces přípravy fúze a návrhu na antimonopolní vyšetřování před českými, slovenskými a evropskými orgány; poradenství v otázkách státní podpory, včetně podávání stížností Komisi EU; poradenství ohledně záležitostí týkajících se životního prostředí a veřejných zakázek; zastupování před soudy ČR a EU; a poradenství ohledně strukturování ochrany investic (BITs).

prezentace prezentace 742 KB

 

 

PANEL IV: PRVNÍ ROK ZKUŠENOSTÍ S DRUHOU VELKOU NOVELOU ZVTS

 

Petr Solský

místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

 

 Petr Solský absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 1998. Na téže fakultě složil rigorózní zkoušku v oboru trestního práva. V minulosti působil na vedoucích pozicích ve státní správě, například na Ministerstvu vnitra či Ministerstvu zahraničních věcí. V letech 2003 až 2010 pracoval na Stálém zastoupení České republiky při Evropské unii v Bruselu, kde byl zodpovědný za vedení sekce justice a vnitra včetně koordinace příprav českého předsednictví v Radě Evropské unie. Po návratu do České republiky působil v soukromém sektoru v advokacii, následně zejména v oblasti informačních a komunikačních technologií, mimo jiné jako náměstek ministra vnitra pro tuto oblast v letech 2013 až 2014. Dlouhodobě se zabývá řadou oblastí trestního a správního práva včetně úpravy veřejných zakázek a oblastí nedovolené veřejné podpory. Je dlouholetým členem Komise pro hodnocení dopadů regulace Legislativní rady vlády (komise RIA).

Petr Solský byl 5. dubna 2016 jmenován místopředsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a pověřen řízením Sekce legislativy a veřejné regulace.

prezentace prezentace 383 KB

 

Jiří Brož

Becker a Poliakoff, s. r. o., advokátní kancelář

 

Jiří BrožPřed svým nástupem do AK Becker & Poliakoff, s.r.o. působil v předních českých advokátních kancelářích jako Profous Legal nebo Havel, Holásek & Partners.  Má bohaté zkušenosti s poskytováním právních služeb v oblasti veřejného sektoru, veřejných zakázek i koncesí.  Je členem České advokátní komory a poskytuje právní služby v českém a anglickém jazyce.

prezentace prezentace 386 KB

 

 

 

Pavel Dejl

Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o.

 

Pavel Dejl je řídícím partnerem advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík a vede její týmy pro oblast hospodářské soutěže a soudních sporů. Zastupuje významné české i zahraniční klienty v řízeních v oblasti hospodářské soutěže před Úřadem pro hospodářskou soutěž a Evropskou komisí, jakož i před českými či unijními soudy, včetně Nejvyššího správního soudu a Soudního dvora EU. Ve prospěch svých klientů dosáhl mnoha významných vítězství, která měla celospolečenský dopad jak v rámci České republiky, tak i v rámci Evropy. Jeho nejvýznamnějším případem je úspěšné zastupování společnosti Delta Pekárny před Evropským soudem pro lidská práva ve věci nedostatečného soudního přezkumu kontrol Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v České republice (oceněno jako Soutěžní případ Evropy v rámci „The Lawyer European Awards 2015“). Mezinárodními agenturami Chambers & Partners a Legal500 je řadu let doporučován jako jeden z předních českých odborníků na právo hospodářské soutěže a soudní spory.

prezentace prezentace 395 KB

 

Marijana Mutavdžić

chorvatský soutěžní úřad

 

Marijana Mutavdžić absolvovala Právnickou fakultu Univerzity v Osijeku v roce 2005. Kariéru zahájila jako koncipientka v advokátní kanceláři a poté advokátka. Věnovala se řadě právních disciplín a získala zkušenosti v oblasti obchodního, občanského, trestního a konkurzního práva. Od roku 2014 je zaměstnána ve veřejném sektoru, nejprve v Centru pro restrukturalizaci a prodej jako generální poradce v právní službě a od prosince 2019 pracuje pro chorvatský soutěžní úřad jako vrchní poradkyně (právnička) na Odboru právních otázek nekalých obchodních praktik na Sekci nekalých obchodních praktik. Na pozici vrchní poradkyně pracuje přímo na správních a mimosprávních řízeních, která jsou v kompetenci Sekce nekalých obchodních praktik. Rovněž byla členkou pracovní skupiny pro přípravu novely zákona zákazu nekalých obchodních praktik mezi podniky v potravinovém řetězci a implementaci směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/633 ze dne 17. dubna 2019 o nekalých obchodních praktikách ve vztazích mezi podniky v zemědělském a potravinovém řetězci do chorvatské legislativy.

prezentace (společná s Nikolinou Radanovič) prezentace (společná s Nikolinou Radanović) 400 KB

 

 

 

Nikolina Radanović

chorvatský soutěžní úřad

 

Nikolina Radanović vystudovala Fakultu ekonomie a podnikání na univerzitě v Záhřebu. Od roku 2019 pracuje na chorvatském soutěžním úřadě jako poradkyně (ekonomka) na Odboru ekonomických otázek nekalých obchodních praktik. Do tohoto odboru nastoupila na samém počátku jeho formování a aktivně se podílela na vytváření pracovních postupů, metodik a vzorů pro jednotný postup v obdobných situacích v rámci postupů zkoumání a vyšetřování nekalých obchodních praktik, přičemž využívala znalosti a zkušenosti získané při práci v soukromém sektoru. Podílela se na mnoha průzkumech trhu a případech (správních řízeních) vedených proti odběratelům v souvislosti s nekalými obchodními praktikami v zemědělském a potravinovém dodavatelském řetězci, přičemž se tak zabývala řadou ekonomických otázek. Před nástupem do úřadu pracovala v několika chorvatských a mezinárodních společnostech, které se specializují na veřejné zakázky, obchod a poradenství.

prezentace (společná s Marijanou Mutavdžić) prezentace (společná s Marijanou Mutavdžić) 400 KB

 

 

WORKSHOP I: NOVELA ZOHS - ALTERNATIVNÍ ŘEŠENÍ SOUTĚŽNÍCH PROBLÉMŮ (ZÁVAZKY, PRIORITIZACE, SOUTĚŽNÍ ADVOKACIE), NAROVNÁNÍ COMPLIANCE, SANKCE

 

Igor Pospíšil

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

 

Igor Pospíšil pracuje pro ÚOHS jako právník od roku 2001. Působil jako vedoucí Pracovní skupiny pro svobodná povolání, následně jako ředitel Odboru výroby a maloobchodu. Od roku 2007 je ředitelem Odboru kartelů. Několik let byl rovněž činný jako lektor akreditovaný Ministerstvem vnitra pro oblast správního práva. Podílel se na zpracování řady soutěžních dokumentů a zúčastnil se desítek konferencí a seminářů v oblasti hospodářské soutěže. Věnuje se i legislativní, publikační a přednáškové činnosti, je spoluautorem soft-law ÚOHS.

 prezentace (společná s Janou Konopiskou) prezentace (společná s Janou Konopiskou) 480 KB

 

 

 

 

 

Jana Konopiská

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

 

Jana Konopiská je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze a Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže pracuje od roku 1993, přičemž se zabývala především soutěžními problémy v síťových odvětvích, a to jak na pozicích odborné referentky, tak vedoucí.

V současné době je vedoucí Oddělení dominance a vertikálních dohod – služby.  Kromě praktických zkušeností z šetření konkrétních případů možného narušení hospodářské soutěže má rovněž bohaté zkušenosti z přípravy návrhů zákonů, metodických a obdobných materiálů, z participace v pracovních skupinách na národní či mezinárodní úrovni, zabývajícími se otázkami soutěžního práva. Rovněž se účastnila řady tuzemských i zahraničních vzdělávacích akcí v oblasti soutěžního práva a ekonomie, případně orientovaných sektorově . 

prezentace (společná s Igorem Pospíšilem) prezentace (společná s Igorem Pospíšilem) 480 KB

 

Josef Bejček

Masarykova Univerzita

 

Profesor Josef Bejček byl v letech 1995–2001 děkanem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a dodnes pracuje na tamní katedře obchodního práva. Působil jako soudní znalec u významných mezinárodních arbitráží. Je členem rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže od samého počátku její existence a pracoval v řadě komisí připravujících návrhy nových právních předpisů (mj. občanského zákoníku, zákona o ochraně hospodářské soutěže, zákona o zadávání veřejných zakázek) a je také rozhodcem Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a při Agrární komoře České republiky. Byl a je členem několika vědeckých rad a samosprávných orgánů Masarykovy univerzity. Působil v orgánech Akreditační komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Rady vlády České republiky pro výzkum a vývoj a jako člen oborové rady Sociální a ekonomické vědy Grantové agentury Akademie věd České republiky. Je členem Přezkumné komise Národního akreditačního úřadu ČR, členem Akademické společnosti pro soutěžní právo (ASCOLA) a členem České advokátní komory. Přednášel v řadě evropských zemí i v zámoří. Pracuje v několika redakčních radách právnických časopisů; mj.  je předsedou redakční rady odborného časopisu Antitrust. Je autorem a spoluautorem mnoha článků, studií a učebnic v oboru soutěžního a obchodního práva. Je jedním z prvních nositelů Medaile za přínos hospodářské soutěži a veřejnému zadávání udělované Úřadem.

prezentace prezentace 209 KB

 

Ivana Halamová Dobíšková

Allen & Overy, o. s.

 

Ivana Halamová Dobíšková je seniorní advokátkou a členkou středoevropského týmu pro soutěžní právo v advokátní kanceláři Allen & Overy. Zaměřuje se na právo hospodářské soutěže, významné tržní síly, veřejné podpory a veřejných zakázek. Je absolventkou postgraduálního studia práva Evropské unie na College of Europe v Bruggách a programu Ekonomika v soutěžním právu na londýnské King's College. Dříve působila v Právní službě Evropské komise. Ivana má zkušenosti se zastupováním klientů před ÚOHS, Evropskou komisí i Soudním dvorem Evropské unie. Jako specialistka na soutěžní právo je doporučována mezinárodními publikacemi Chambers Europe či Legal500.

Od února 2021 je členkou rozkladové komise předsedy ÚOHS pro oblast ochrany hospodářské soutěže a významné tržní síly. Je rovněž členkou předsednictva Komise pro hospodářskou soutěž ICC ČR.

prezentace prezentace 1.3 MB

 

 

WORKSHOP II: SLUŽBY V POTRAVINOVÉM ŘETĚZCI - PRAKTICKÉ OTÁZKY

 

Jana Šlapáková

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

 

Jana Šlapáková absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 2005. Na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže působí od roku 2014. V současné době je ředitelkou Odboru metodiky a kontroly tržní síly, od září 2016 vedla Oddělení významné tržní síly. V letech 2014–2015 pracovala jako tajemnice rozkladové komise na Oddělení druhostupňového rozhodování pro oblast hospodářské soutěže, kde se podílela na zpracování rozhodnutí a obhajobě závěrů Úřadu před správními soudy v řadě významných kauz.

Před nástupem na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže působila sedm let jako asistentka předsedy senátu trestního kolegia Nejvyššího soudu. V letech 2005–2007 pracovala v advokátní kanceláři.

prezentace prezentace 444 KB

 

 

 

Jana Buršíková

Rohlik.cz

 

BuršíkováJana Buršíková je od roku 2023 Group Chief Legal Officer Rohlik Group, před tím dva roky vedla právní oddělení české části byznysu skupiny. Během své kariéry působila v předních advokátních kancelářích v České republice i v roli inhouse právníka v oblasti farmaceutického průmyslu a FMCG. Jana se také řadu let věnovala budování know- how systémů a programů vzdělávání pro právníky, a to na pozici Professional Support Lawyer. V advokátní kanceláři Havel&Partners úspěšně vedla v letech 2012 až 2014 projekt rekodifikace soukromého práva zaměřený na implementaci nových právních předpisů do právní praxe v této kanceláři. Problematice významné tržní síly se věnuje dlouhodobě. Jana absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a studovala i na Oxford University, kde se věnovala mimo jiné i právu hospodářské soutěže.

 

 

 

cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.gov.cz